Warsztaty podczas Improfestu

Warsztaty podczas Improfestu

VI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej IMPROFest odbędzie się już za niecałe dwa miesiące, w dniach 18-20 listopada. Przy okazji festiwalu odbędą się warsztaty improwizacji. Oto lista i opisy warsztatów.

Rod Ben Zeev – „50 Postaci” – Sobota, 19.11, 10.00 – 15.00
Te warsztaty nauczą Cię szybkich i praktycznych sposobów wymyślania postaci i wprowadzania ich do scen. Jak sama nazwa wskazuje, po wyjściu z warsztatów będziesz mieć w głowie przynajmniej 50 nowych postaci oraz umiejętności, by stworzyć ich setki.
Poziom warsztatów średnio zaawansowany – zaawansowany.

Neil Curran – „Źle to robisz!” – Sobota, 19.11, 10.00 – 15.00 (brak miejsc)
Jeśli nie ma złych sposobów improwizowania, to dlaczego tak bardzo skupiamy się na tym, by robić to dobrze? Co się dzieje, kiedy nie otrzymujemy wsparcia od naszego scenicznego partnera? Co się dzieje, kiedy popadamy w pomysłowy impas?
Podczas tych warsztatów skupimy się właśnie na tym, co złe! Nauczymy się radzić sobie z wszystkimi rzeczami, które wikłają nas na scenie i nie pozwalają po prostu być tu i teraz. Nauczymy się używać środowiska scenicznego jak trampoliny, która pozwoli nam połączyć się z naszym scenicznym partnerem.
Warsztaty pozwolą Ci wejść na nowy, wygodny poziom radzenia sobie z wszystkimi niespodziewanymi rzeczami, które mogą przydarzyć się w impro i przekłuwania ich w coś pozytywnego.
Warsztaty są otwarte zarówno dla bardziej jak i mniej doświadczonych improwizatorów.

Jim Libby – „Impro: Story Telling”, Sobota, 19.11, 11 – 15.00
“Siła opowieści jest największa wtedy, gdy żyje w oddechach tych, którzy ją tworzą.” – Gayle Ross
W trakcie tych warsztatów zbadamy podstawowe zasady storytellingu w improwizacji: od fundamentalnego „DNA opowieści”, przez pracę grupową do tworzenia historii linearnych i nielinearnych. Przyjrzymy się także wyzwaniom, z jakimi muszą zmierzyć się improwizatorzy próbujący znaleźć balans między wymyślaniem, konstruowaniem i odkrywaniem opowieści.
Celem tych warsztatów jest zrozumienie czym może być opowieść, zainspirowanie uczestników do odkrywania, pytania i tworzenia.
Warsztaty są otwarte zarówno dla bardziej jak i mniej doświadczonych improwizatorów.

Rod Ben Zeev – „Solo/Duo” – Niedziela, 20.11, 10.00 – 15.00
Podczas tych warsztatów nauczymy się, jak stworzyć na scenie kilka różnych postaci, jak siebie nimi zaskoczyć oraz jak tworzyć oferty i je akceptować. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich improwizatorów, głównie dla tych, którzy chcą pracować sami lub w małych zespołach. Są przygotowane w taki sposób, że uczestnicy improwizują przez 90% czasu. Minimalny poziom uczestników: średniozaawansowany.

Neil Curran – „Zakochując się w Tobie” – Niedziela, 20.11, 10.00 -15.00 (brak miejsc)
Na tych warsztatach skupimy się na tworzeniu impro pełnego emocjonalnego napięcia. W przypadku konfliktu skupiamy się na negatywnym połączeniu, budując napięcie pomiędzy postaciami na scenie, wiemy, że może być ono zarówno pozytywne jak i negatywne. Nauczymy się tworzyć silne i autentyczne relacje między bohaterami.
Przyjrzymy się także sposobom grania z naszego emocjonalnego punktu widzenia. Nauczymy się pozwalać naszym własnym emocjom prowadzić nas w scenach. Robiąc to, eliminujemy wysiłek i pozwalamy sobie po prostu być – tu i teraz. Rezultatem są sceny zarówno wzruszające, jak i wywołujące śmiech.
Uczestnicy wychodzący z warsztatów wejdą na wyższy poziom wyrażania i interpretowania swoich emocji na scenie.
Warsztaty są otwarte dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Jim Libby – „Laboratorium Długich Form”, Niedziela, 20.11, 11.00 – 15.00
Lubisz improwizować i zajmujesz się tym już od dłuższego czasu? W trakcie tych warsztatów przyjrzymy się podstawom tworzenia długich form improwizowanych. Od fundamentalnych „Ideologii Imprwizacji”, przez pracę w grupie do typowego „Storytellingu”. Zbadamy także zasady i historię klasycznych długich formatów, by zobaczyć gdzie impro już było i co możemy jeszcze z tym zrobić.
Cele warsztatów to: podstawowe zrozumienie, czym są i czym mogą być długie formy, zainspirowanie uczestników do odkrywania, pytania i tworzenia.
Poziom warsztatów średnio zaawansowany – zaawansowany.

Joanna Pawluśkiewicz, Ania Wojtkowiak-Williams, Wojciech Tremiszewski, Alan Pakosz – „Cztery twarze impro”, Sobota i niedziela 19-20.11, 10.00 – 14.30
Każdy z trenerów na dwie godziny przejmie grupę warsztatową i będzie odkrywał przed nią inną stronę improwizacji:
– Joanna Pawluśkiewicz (Klub Komediowy, Hurt Luster) – „Odwaga na scenie – decyzje”
– Ania Wojtkowiak-Williams (Improkracja) – „Ruch na scenie – przestrzeń”
– Wojciech Tremiszewski (Peleton, W Trzech Osobach) – „Uważność na scenie – partner”
– Alan Pakosz (AD HOC).– „Dynamika na scenie – tempo”


Warsztaty zagraniczne będą prowadzone w języku angielskim. Każdy warsztat trwa 4 lub 5 godzin. Do udziału w warsztatach wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego.
Koszt warsztatów to 250 zł za dzień lub 390 zł za dwa dni. Dla osób, które wybiorą opcję dwudniowych warsztatów organizatorzy przygotowali upust 50% na festiwalowy karnet. Osobom spoza Krakowa organizatorzy pomagają zorganizować nocleg w pobliżu Rotundy i miejsc w których odbywać się będą warsztaty.

Warsztat „Cztery twarze impro” jest prowadzony w języku polskim. Zajęcia odbędą się w CK Rotunda. Cena warsztatów: 250 zł (dwa dni)

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: michal.ociepa@paka.pl.

Więcej szczegółowych informacji na stronie Facebookowej festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.