Warsaw Improv Festival 2019 – konkurs!

Warsaw Improv Festival 2019 – konkurs!

Już za dwa tygodnie odbędzie się trzecia edycja Warsaw Improv Festival. Środowisko warszawskich improwizatorek i improwizatorów komediowych zaprasza na cały tydzień spektakli, warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących od 10 do 16 czerwca. Ideą festiwalu jest zaprezentowanie jak najbardziej różnorodnych spektakli improwizowanych z Polski i ze świata. Na czym polegają takie spektakle? Grupa komików na żywo, na oczach publiczności wymyśla scenariusz i gra tworzone na bieżąco historie.

Na obu scenach widzowie zobaczą, m.in. legendarne Orange Tuxedo z LA, brawurowe GLB z Berlina, hit zeszłego roku, czyli Jinx z Bukaresztu. To akurat przykłady wydarzeń w języku angielskim. Większość spektakli będzie jednak po polsku. Polskie grupy zaskoczą widzów różnorodnością form – improwizowane musicale, audycje radiowe, spektakle inspirowane filmami i serialami, czy tworzony na żywo przez grupę Klancyk poemat dygresyjny . W repertuarze znajduje się ponad 50 spektakli.

Warsaw Improv Festival to także wydarzenia towarzyszące. Już 9 czerwca, czyli dzień przed oficjalnym otwarciem Festiwalu odbędzie się Rozgrzewka. Komicy i komiczki zaprasza na przejażdżkę tramwajem z placu Narutowicza do Zajezdni Kawęczyńska. Pasażerów czeka podróż z komikami, improwizowane historie o Warszawie w wykonaniu Wojtka Fiedorczuka i Marty Iwaszkiewicz. Jeżeli marzyliście kiedyś o równie absurdalnej podróży, jak w „Rejsie” – jest na to szansa. W ramach rozgrzewki przed festiwalem organizatorzy zapraszają na Plac Zabaw nad Wisłą na bezpłatne spektakle – o 16:00 – Nikt Nic Nie Wie – spektakl familijny, o 19:00- The Musicals.

Techniki i narzędzia improwizacji teatralnej są podstawą dobrej komunikacji w zespołach. Dlatego tak często wykorzystywane są przez trenerów, psychologów, nauczycieli. 12 czerwca odbędzie się debata na Uniwersytecie SWPS, pt. „My – innowacyjne formy budowania wspólnoty”. Razem z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o tym, jak obecnie można budować trwałe połączenie w grupach ludzi dorosłych i dzieci na bazie zasad psychologii pozytywnej i improwizacji teatralnej. Tematyką forum mogą być szczególnie zainteresowane osoby, które zajmują się psychologią, edukacją dzieci i dorosłych, coachingiem oraz stosowaną improwizacją teatralną.


W związku z Festiwalem przygotowaliśmy konkurs. Do wygrania jest karnet na cały Warsaw Improv Festival. Odpowiedź na dwa pytania należy wysłać na adres improstrefa@gmail.com a w tytule wpisać „Konkurs WIFe”

Pytanie 1: Która z tegorocznych zagranicznych grup impro pojawiła się na festiwalu WIFe 2018?
Pytanie 2: Na który z tegorocznych występów WIFe czekasz najbardziej i dlaczego?

Zwycięzcą zostanie osoba, która poprawnie odpowie na pierwsze pytanie i odpowie w najciekawszy sposób na drugie pytanie. Termin nadsyłania zgłoszeń: 2 czerwca. Ogłoszenie wyników: 3 czerwca.


Więcej informacji o Festiwalu:
BILETY NA FESTIWAL: www.bit.ly/wife2019-TICKETS
KARNET: www.bit.ly/wife2019-TICKET-PASS

www.festival.warsawimprov.pl
www.facebook.com/WarsawImprovFestival
Organizatorzy: Fundacja Klancyk, Szkoła Impro, Resort Komedii
Partnerzy: Kino Muranów, Uniwersytet SWPS, Wolskie Centrum Kultury, Dom Kultury „Włochy”, Dorożkarnia, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej
Patroni medialni: Warsawholic, Mówią Na Mieście, Co Jest Grane24, Improstrefa, Radio Kampus, Teatr dla Wszystkich, Weź mnie. Do teatru.

***Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy
***Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – program Edukacja kulturalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.