VI Festiwal Sportów Teatralnych 321impro

VI Festiwal Sportów Teatralnych 321impro

Już za miesiąc w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie odbędzie się już szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych „321impro”. Program festiwalu oczywiście przewiduje występy, warsztaty improwizacji, oraz gwiazdy z zagranicy. Zobaczcie sami, czy warto.

WIELKI MECZ

Wielki Mecz Impro to Długi Format  złożony z krótkich gier impro. To najbardziej wciągająca improwizowana zabawa jaką można było wymyślić dla publiczności.  1 prowadzący, 2 muzyków, 2 drużyny, 1 scenograf, 3 Sędziów i Publiczność zaangażowana maksymalnie we wszystkie działania sceniczne i pozasceniczne. Mecz to przyczyna do interakcji pomiędzy wszystkimi: prowadzącym a Sędziami, Sędziami a Publicznością, Drużynami a Sędziami, Scenografem a Publicznością. Oczywiście taki spontaniczny format angażujący w równym stopniu widzów jak i aktorów wymaga od tych drugich niesamowitego obycia scenicznego, bezbłędnego opanowania zasad impro oraz wybitnych umiejętności pracy zespołowej. I już dziś można spokojnie stwierdzić , że choć słowo mecz zawiera w sobie rywalizację to sztuka Impro własnie na tym polega , że ostatecznie wszyscy z meczu wyjdą jako ZWYCIĘZCY.

OBSADA: Katarzyna Michalska, Joanna Kołaczkowska, Agnieszka Bajer, Artur Andrus, Dariusz Kamys, Tomasz majer, Łukasz Pietsch, Michał Głowacki, Wojtek Medyński, Jan Aleksandrowicz-Krasko i inni.

IMPROWIZACJE TEATRALNE ANETY DUDY-GRACZ

Agata Duda-Gracz – reżyserka i scenografka teatralna. Urodziła się w 1974 roku, jest córką malarza Jerzego Dudy-Gracza. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (1998) oraz Wydział Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2002).
Do tego niezwykłego improwizowanego spektaklu Agata Duda-Gracz zaprosi kilku aktorów. Zaproszeni artyści improwizować będą na temat wskazany im w liście. Autorką listu jest Agata Duda-Gracz, aktorzy otrzymują go tuż przed pojawieniem się widzów, a każdy z nich zna tylko przydzielone mu zadanie. Wykorzystując swoje umiejętności, goście Improwizacji tworzą wydarzenie jednorazowe i niepowtarzalne.

OBSADA: Zofia Uzelac, Magdalena Kumorek, Sonia Bohosiewicz,Dorota Kowalewska, Renia Gosławska, Katarzyna Kurdej, Katarzyna Wojasińska, Marcin Januszkiewicz, Artur Caturian.

FESTIWAL PIOSENKI O’POLSKIEJ

Tych, którzy widzieli ubiegłoroczną „Szansę na improwizowaną piosenkę” namawiać na to widowisko nie będzie trzeba, bo improwizacje muzyczne to najwyższych lotów sceniczny skok na bungee. Śpiewanie improwizowanych piosenek a właściwie tworzenie ich przed publicznością oddaje całkowity wymiar sztuki impro. Do tego wszystkiego przepiękna, iście opolska oprawa amfiteatralna, fantastyczne kostiumy i charakteryzacja i OPOLSKIE PRZEBOJE gotowe. I choć znajdą się niedowiarkowie to zapewniamy , że „cała sala śpiewa z nami”.

OBSADA: Joanna Kołaczkowska, Monika Dryl, Anna Smołowik, Marcin Januszkiewicz, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Katarzyna Michalska, Agnieszka Bajer, Michał Głowacki, a także Festiwal Perkman Band: Andrzej Perkman, Łukasz Pietsch, Fryderyk Młynarski

NO EXIT

Po wybitnej premierze na międzynarodowym festiwalu improv “Narodowy Teatr Świata” nowy projekt Matthieu’ego Loosa i Lee White’a przemierza Europę. Trzech aktorów podniosło poprzeczkę dla długiej formy improwizacyjnej: wszystko dzieje się w jednym miejscu, chronologicznie. Trzech aktorów przez cały czas trwania spektaklu jest oddanych sobie nawzajem. Bez wejścia bez wyjścia. Nikt nie może do nich dołączyć, ale też nikt nie może ich opuścić. Kiedy przestrzeń i czas są ograniczone, improwizatorzy muszą rozwijać swoje historie  tylko na podstawie swoich postaci i relacji, którymi są połączone z innymi. Improwizatorzy muszą znaleźć wyjście wewnątrz siebie. Dotykająca, absorbująca lecz pięknie prawdziwa improwizacja o czarnych stronach związków. Bez cięć, zmian miejsc ani skoków w czasie. Intymne improwizacyjne przeżycie.

OBSADA: Matthieu Loos, Lee White, Marko Mayerl

AB OVO SHOW

Teatr Impro AB OVO od początku są gospodarzami festiwalu biorąc czynny udział we wszelkich jego wydarzeniach. Co roku grupa zaskakuje publiczność swoimi spektaklami i tak będzie w tym roku. Tym razem w Amfiteatrze będziemy świadkami multimedialnego show. Teatr, muzyka i multimedia w jednym. Teatralno filmowa improwizowana przygoda na świeżym powietrzu. AB OVO nie boi się wyzwań bo czego by na scenie nie robili to dla nich i tak ” Najważniejsza jest Publiczność”

Co sądzicie o tegorocznym programie? Podzielcie się w komentarzach 🙂

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.