Podaj Wiosło 2019 – atrakcje

Podaj Wiosło 2019 – atrakcje

Motto tegorocznego Wiosła w sensie stylistycznym nie zawiera może wiele elementów dekoracyjnych, acz jednocześnie jego prostota sama w sobie jest ozdobą. Proszę spojrzeć: SPOTKANIE I ZABAWA

Niejako podążając szlakiem wytyczonym przez te motto, bijąc w jego bęben, próbując ucieleśnić zawartą w nim ideę, chcielibyśmy przedstawić Państwu program atrakcji, którymi będzie można zająć się w festiwalowe dnie.


▲ Piątek ▲

– 11:00-14:00 – Poker z Kaczmarem – Oficjalne Mistrzostwa w Pokera Polskich Improwizatorów (OMWPPI)

Całkowicie legalny turniej, z obsługą krupierską! Minimalna liczba graczy 10, maksymalna 20. W pełni profesjonalny turniej o puchar impro! Siądź do stolika i ograj innych!

Wszystko odbędzie się w jedynym lokalu w Gdańsku, w pełni dedykowanym rozgrywkom legalnym w pokera!

Koszt: 30pln.

Termin: 5.04 g: 11:00 (czas trwania max. 3h)

Chętnych proszę o bezpośredni kontakt z Kaczmarem (kaczmar.impro@gmail.com)

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– 11:00-15:00 – Role playing game z Jackiem Mikulskim
Zapraszam na sesję RPG, gier fabularnych, w których wcielamy się w rolę wymyślonych bohaterów, by przeżyć ciekawe historie.
Doświadczenie nie jest wymagane, jedyne co jest potrzebne to pewnie koło 1-2h zaangażowania przed Wiosłem: stworzenie świata w którym zagramy i postaci (tu pewnie fajnie jakbyśmy spotkali się w sieci i poznali pobieżnie mechanikę i stworzyli bohaterów).

Bliss stage to nowoczesna gra RPG, tworząca opowieść w stylu mecha anime. Niech jednak wielkie roboty (mechy) was nie zmylą. Są pretekstem, by opowiedzieć historię o relacjach dzieci w świecie, w którym wszyscy dorośli zasnęli wiecznym snem.
Myślę, że Bliss stage zadowoli nie tylko fanów anime, ale wszystkich tych którzy lubią mroczne i intensywne emocjonalnie opowieści.

Zgłoszenia z tytułem „Bliss stage” na adres: kontakt@kulmiasto.pl

RPG – https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_fabularna
Bliss stage – https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/TabletopGame/BlissStage

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– Escape room ZORKOUT

13:00-14:00 – Tajemnica 61. Kilometra – śr. zaawansowany, max 5 osób, przygodowy
13:00-14:00 – The final show – śr. zaawansowani, max 4 osoby, magiczny
13:20-14:35 – The moonshiner – zaawansowani, max 6 osób, przygodowy.
Zbieramy osoby, a nie zespoły, które są chętne. Następnie losujemy składy! Zależy nam na przemieszaniu się grup, na integracji międzymiastowej, itp.
Atrakcja jest płatna z 20% zniżką.
Opisy pokojów i cennik na stronie Zorkout.
Zgłoszenia z tytułem „zorkout-nazwa pokoju” na adres: kontakt@kulmiasto.pl

https://zorkout.com/


▲ SOBOTA ▲

– 11:00-12:00 – Czułe Zwierzęta z Pawłem Kuklą

Pod tą zagadkową nazwą kryją się bardzo przyjemne zajęcia relaksacyjno-odprężające. Do udziału zapraszam absolutnie wszystkich: wyspanych i wypoczętych, trzeźwych i skacowanych, dzietnych i bezdzietnych. Po szaleństwach nocy będziemy wchodzić w dzień na lajcie – poruszamy się, pobrykamy, pogłaszczemy, pośmiejemy, poprzytulamy, poberkujemy, potańczymy i inne takie zabawno-fajne rzeczy. Mamy poczuć się miło. Jak zwierzęta.

Zapisy w grupie fejsbukowej Czułe Zwierzęta (https://www.facebook.com/groups/410044383102999/)

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– 12:30-14:30 – Gra w „Mafię” z Katarzyną Rytter

Morza szum, ptaków śpiew…i krwawa zbrodnia na samym środku Bałtyku. Tym razem Wielka Mafia Gdańska zakrada się na pokład wielkiego promu pasażerskiego, aby tam knuć swoje niecne intrygi. Najwyraźniej jednak ktoś robi się podejrzliwy…a mafia nie lubi zwracać na siebie uwagi. Jak to możliwe, że na samym środku morza, kiedy nikt z promu nie mógł wysiąść ani na niego wejść, w małym gronie obrzydliwie bogatych ludzi z wyższych sfer, ma miejsce przestępstwo…i nadal nie wiemy kto jest sprawcą?
Wielka Mafia Gdańska to spotkania oparte na towarzyskiej grze w wersji fabularyzowanej, w której wykorzystujemy swoje zdolności detektywistyczne, manipulacyjne i improwizatorskie. Pozwala na wcielanie się w postaci, z których każda ma swój charakter, tajemnice i cele do osiągnięcia. Czy potrafimy zawsze odróżnić prawdę od fałszu? Czy szybko formujemy osądy? Czy dajemy się zwieść pozorom? „Mafia” to nie tylko wspomnienie kolonii w dzieciństwie, to także świetna gra dla dorosłych.

Zgłoszenie – wiadomość na fanpejdż Wielka Mafia Gdańska

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– 11:00-15:00 – Role playing game z Jerzym Wierzbickim

Gra, na którą chciałbym zaprosić Wioślarzy, to „Penny for my thoughts”, niezależny system RPG, stworzony przez Paula Tevisa. Nie ma tutaj zabijania smoków, ani latania w kosmosie i mierzenia się z hordami obcych.
Jest natomiast spotkanie maksymalnie 6 graczy, których postaci wspólnie tworzą grupę pacjentów dotkniętych amnezją. Są oni doświadczalną grupą, na której testuje się nowy lek – Mnemosynę – która pozwala grupom terapeutycznym tworzyć sieci połączeń mentalnych i w ten sposób pomagać sobie nawzajem odzyskiwać utracone wspomnienia.
Lekarz prowadzący (mistrz gry) dba o prawidłowość przebiegu terapii, zapewnia merytoryczne wsparcie i poradę, ale to gracze sami muszą odkryć wspomnienia swoich postaci. Każda z postaci odbędzie kilkukrotnie podróż w swoje utracone wspomnienia i z pomocą innych postaci pozna swoją przeszłość i powód utraty pamięci.

Zgłoszenia z tytułem „Penny for my thoughts” na adres: kontakt@kulmiasto.pl

Penny for my thoughts – https://en.wikipedia.org/wiki/A_Penny_for_My_Thoughts

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– 16:30-17:30 – TADEKS

W tym roku druga edycja Tadeksa, czyli 10 minutowych przemówień na temat impro. W tym roku mówców jest trzech: Artur Jóskowiak, Jan Malinowski, Paweł Najgebauer. Tematy podamy w odpowiednim czasie na fb. Po wystąpieniach odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi do mówców, a może nawet pewnego rodzaju dyskusja.


▲ NIEDZIELA ▲

– 12:00– – Morsowanie z Mateuszem Jankowskim

Miejsce: pętla tramwajowa w Jelitkowie (ok. 40 min tramwajem spod Miniatury/Logosa)
Rozgrzewka, moczenie w morzu, spacer na obiadek w fajnym Barze Mlecznym nieopodal.
Ważne:
Odzież wygodna, najlepiej dresy i bluza (oczywiście na górę kurtka), czyli coś co łatwo się ściąga i zakłada. Dwa ręczniki – jeden do wycierania, drugi do rozłożenia pod stopy podczas przebierania. Wygodne buty do rozgrzewki, najlepiej sportowe. Kąpielówki lub strój (dwuczęściowy łatwiej się przebiera). Ewentualnie czapka i rękawiczki.

Dołącz do grupy fejsbukowej Morsowanie – Podaj Wiosło 2019 (https://www.facebook.com/groups/621055774989285/) i rano w sobotę napisz, czy będziesz!

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– 11:00-15:00 – RPG z Jackiem Mikulskim
Zapraszam na sesję RPG, gier fabularnych, w których wcielamy się w rolę wymyślonych bohaterów, by przeżyć ciekawe historie.
Doświadczenie nie jest wymagane, jedyne co jest potrzebne to pewnie koło 1-2h zaangażowania przed Wiosłem: stworzenie karty postaci (od 10 min. do 2 h) (tu pewnie fajnie jakbyśmy spotkali się w sieci i poznali pobieżnie mechanikę i stworzyli bohaterów).

Dunegons and Dragons – najbardziej klasyczna gra RPG, w której grający wcielają się w rolę herosów ratujących królestwa i plądrujących ruiny po zapomnianych cywilizacjach, a wszystko to w świecie magii i miecza. Jeśli chcesz rąbać nieumarłych toporem, unikać pułapek w mrocznych lochach i rzucać uroki na przeciwników to świat D&D czeka.

Zgłoszenia z tytułem „Dungeons and Dragons” na adres: kontakt@podajwioslo.pl

D&D – https://pl.wikipedia.org/wiki/Dungeons_%26_Dragons

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– 13:00-14:00 – Poznaj Gdańsk z Wojtkiem Kasprzykiem

Co tu robić pomiędzy występami?
Można pójść na wycieczkę!
Zapraszamy zarówno przyjeżdżających, jak i mieszkańców na oprowadzanie z przewodnikiem po Głównym Mieście, na którym dowiesz się wielu ciekawych rzeczy i ciekawostek związanych z historią miasta.

Oprowadzać będzie Wojciech Kasprzyk – członek grupy impro Szafofe oraz przewodnik miejski. Obiecuję, że nie będę improwizował (chociaż kto wie!)

𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅 𝌅

– 13:00-15:00 – Piłka nożna z Igorem Wawrzeńczykiem

Zapraszamy na Wielki Mecz Impro. Improwizatorzy, widzowie, wolontariusze oraz przypadkowi goście staną w szranki, aby zdobyć puchar Wiosła.
Jeżeli chcesz być jednym z nich i wziąć udział w meczu piłki nożnej, wyślij maila ze zgłoszeniem na igor.wawrzenczyk@gmail.com
Jeżeli natomiast masz ochotę na piknik z grillem, a przewrotki, parady i zwody oraz dzikie pląsy piłkarzy wywołują u ciebie tylko uśmiech na twarzy przy kolejnym łyku zimnego napoju, po prostu przyjdź kibicować.
Liczba zawodników na boisku oraz formuła meczu, będzie zależna od ilości zgłoszonych osób.


Zgłaszajcie się mądrze i odpowiedzialnie. Zapisanie się na niektóre atrakcje może zabrać cenne miejsce komuś innemu. Dodatkowo jako cywilizacja nie odkryliśmy jeszcze tajemnicy bilokacji – patrzajcie więc na godziny niektórych atrakcji, by nie musieć potem jednocześnie grać w rpg-a, spacerując po mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.