Pod Wpływem

Grupa Improwizacji Teatralnych „Pod Wpływem”, utworzona latem 2015 roku, ma zaszczyt pojawiać się na Opolskiej scenie improwizacji, by słowami, gestami i niekonwencjonalnymi pomysłami rozbawiać publiczność do łez.

Członkowie grupy „Pod Wpływem” zawdzięczają swój początek, podstawową wiedzę o improwizacji, jak i praktykę z warsztatów „Młodociany Improwizator” prowadzonych na początku roku 2015 przez członków grupy „To Mało Powiedziane” z Opola. Obecnie tworzą swój własny i unikalny styl, wprowadzając do od lat ubitych kanonów piękna improwizacji delikatne nutki absurdu i nieskrępowanej radości z małych rzeczy.

O improwizacjach mówią jasno – to dla nich nie tylko sztuka, to cel i sposób życia. Na scenie unikają banałów a skupiają się na nieograniczonym zaufaniu do partnerów i publiczności. Ich słowa mają śmieszyć, wzruszać lub ciekawić a historie przez nich tworzone są unikatowe i stanowią niepowtarzalne przeżycie, które więcej się nie powtórzy. Brak scenariusza to najlepszy motywator, by oglądać każdy spektakl z całkowitą uwagą, gdyż nie będzie nigdy dwóch identycznych występów.