Podaj Wiosło 2018 – warsztaty

Podaj Wiosło 2018 – warsztaty

W ramach VII Gdańskiego Festiwalu Impro „Podaj Wiosło” tradycyjnie odbędą się warsztaty impro. Jak co roku improwizatorzy będą mogli uczyć się różnych technik od trenerów z całej Polski. W tym roku nowością są warsztaty z trenerami z zagranicy. Instrukcja zapisów na warsztaty pod opisami.

PROGRAM WARSZTATÓW CZWARTKOWO-PIĄTKOWYCH:

Ella Galt: The Big Picture (10 h)
czwartek: 14 – 18
piątek: 10 – 16
cena: 300 zł
poziom: zaawansowany
warsztat w języku angielskim

Symmetry, depth, perspective – all words one might associate with a painting more than an improv performance, yet this is what the audience sees when they watch your show. An image tells a thousand words, and the picture we present to the audience affects how they interpret our work, while the physical choreography informs everything from a character’s emotional perspective, to the action of the scene itself.
In this workshop, we will explore how the content of each scene can inform its physical presentation and work with levels and body positioning, distance, stage craft and alternative performance spaces to build scenes that are vibrant, multi-dimensional and expressive. Go beyond space work to unlock the beautiful work of art inside your scene.


Dan Seyfried: Here and Now – Being in the moment with your partner (9h)
czwartek: 14 – 18
piątek: 11 – 16
cena: 270 zł
poziom: zaawansowany
warsztat w języku angielskim

Why do we improvise? What do we really want to share with the audience? Stories of course… but not just any! The most powerful and important story is the one improvisers are currently living on stage, with their partner. Who are they for each other? How deep is their relationship? What are they dreaming of? Isn’t it beautiful to see partner being connected, in that place, at this moment? Playing truthfully here and now?
In this workshop, influenced by Meisner technic, we’ll discover all of it with our feelings, our body and our instinct. We’ll take our time, learn to enjoy silences and following our impulses. Step by step we’ll find what really matters for the characters and why we are playing these scene. To be sincerely improvising here and now, with our partner.


Alan Pakosz: Story telling, czyli jak zbudować dobrą historię (10 h)
czwartek: 14.30 – 18.30
piątek: 10 – 16
cena: 200 zł
poziom: zaawansowany

Zapraszam serdecznie na warsztat z tworzenia historii, budowania fabuł i łączenia scen w historie. Wszystkie te części składowe sprawią, że praca z długimi formami będzie dużo prostsza. Przyjrzymy się tworzeniu fabularnych historii i zobaczymy jak poszczególne klocki układanki, jaką jest fabuła opowieści, wpływają na siebie.
Dla kogo przewidziany jest warsztat?
Dla improwizatorów z doświadczeniem, którzy chcieliby zagłębić się w tajniki sprawnego budowania historii
Dla osób które chciałby poszerzyć wachlarz zachowań scenicznych, które pomogą w budowaniu ciekawych historii.
Dla osób, które swoim działaniem chcą pomóc i wspólnie stworzyć scenę.
Dla osób, które grały kiedyś spektakl i był on słaby i te osoby nie wiedziały co z tym fantem zrobić.
Dla osób, które chciałyby się dowiedzieć czy jest jakaś filozofia konstrukcji fabuły.
Dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś nowego, chcą miło, ale intensywnie spędzić czas


WARSZTATY SOBOTNIE:

Artur Jóskowiak: „To miał być zwykły dzień” (4 h)
sobota: 11 – 15
cena: 70 zł
poziom: początkujący i średniozaawansowany

Wszystkie dobre, zwykłe lub epickie historie zaczynają się od czegoś codziennego, a następnie wsysają nas w wir akcji, wątków, pierdyliarda pięknych postaci, walk, miłosnych uniesień, pragnień zemsty itp. Przykładów jest tyle, co dobrych filmów, książek, spektakli. Na warsztacie skupimy się na podstawach storytellingu w improwizowanych długich formach. Poćwiczymy szkielet historii, warstwy storytellingowe oraz konstruowanie scen, które aż proszą się o kontynuacje fabularną. Warsztat to kompozycja ćwiczeń oraz treningu scen, które pomogą zrozumieć budowanie historii w improwizacji. Będzie mnóstwo tipów scenicznych więc warto wziąć notatnik.


Michał Ociepa: Będę grał w grę! (4h)
sobota: 11 – 15
cena: 70 zł
poziom: początkujący i średniozaawansowany

Warsztat krótkich form improwizowanych, podczas którego przekonacie się, że popularne gry to nie tylko śmiech widzów, ale i doskonałe ćwiczenia dla improwizatorów. Poznacie proste triki, które pozwolą Wam uporządkować i zdynamizować krótkie formy. Dowiecie się jakie umiejętności rozwijają poszczególne gry i jakie błędy najczęściej popełniamy w nie grając. Popracujemy nad klasycznymi formatami i postaramy się wyciągnąć z nich jak najwięcej, a także spróbujemy stworzyć nowe.


Katarzyna Chmara: Weź to poczuj! (4h)
sobota: 11 – 15
cena: 70 zł
poziom: początkujący i średniozaawansowany

Kiedy Ty uwierzysz w emocje – widz także w nie uwierzy.
Warsztat skupiony jest na kreowaniu całego wachlarza postaci – od pozytywnych do negatywnych. Wspólny trening pozwoli Ci na tworzenie autentycznych i pełnych emocji relacji między partnerami. Będziesz odnajdywał balans, punkt krytyczny i nowy balans, dzięki czemu pełnokrwista i prawdziwa scena wciągnie na dobre każdego widza! Odkrywaj, baw się impro, zachwycaj!


ZAPISY:

Mail ze zgłoszeniem kierujcie na adres:
warsztaty@kulmiasto.pl

W treści maila:
1) przedstawcie się oraz opiszcie pokrótce swoje doświadczenie w Impro (jeśli nie jesteście pewni, czy na dany warsztat wasz poziom jest odpowiedni, służymy wsparciem).
2) wskażcie wybrany/wybrane warsztat(y) – z doświadczenia wiemy, że warto wskazać warsztat priorytetowy oraz alternatywne, zostaniecie zapisani na pierwszy wolny warsztat w kolejności wybrania).

Oficjalne zapisy ruszają WE WTOREK, 13.03., o godz. 17:00.
Odpowiadać będziemy zgodnie z kolejnością otrzymania maili.

W odpowiedzi na waszego maila uzyskacie informację o zapisie na warsztat (bądź o braku miejsc) oraz informacją dot. płatności. Dopiero opłata za warsztat zagwarantuje Wam udział w warsztacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.