Podaj Pagaj 2018 – warsztaty

Podaj Pagaj 2018 – warsztaty

Tradycyjnie podczas Festiwalu Trójmiejskich Improwizatorów „Podaj Pagaj” odbędą się warsztaty improwizacji.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Sobota, 21.10.2018
Godz. 10:00 – 17:00 (w tym 1 h przerwy)
1. TOMASZ MARCINKO: „I’ve got your back – jak być najlepszym partnerem na scenie” | Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35
2. PAWEŁ NAJGEBAUER: „Bądź prawdziwy” | Hotel Logos, ul. Uphagena 28

Niedziela, 22.10.2018
Godz. 10:00 – 17:00 (w tym 1 h przerwy)
1. DOBROSŁAWA BELA: „Między słowami – słuchaj, patrz, oddychaj, poczuj” | Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35
2. JACEK MIKULSKI – „Ucieleśnienie wyobraźni” | Hotel Logos, ul. Uphagena 28

Opisy warsztatów, wraz z informacją na temat poziomu zaawansowania – poniżej.

ZAPISY:
Oficjalne zapisy ruszają W PONIEDZIAŁEK, 08.10., o godz. 18:00.

Mail ze zgłoszeniem kierujcie na adres: warsztaty@kulmiasto.pl
W treści maila:
1) przedstawcie się oraz opiszcie pokrótce swoje doświadczenie w Impro (jeśli nie jesteście pewni, czy na dany warsztat wasz poziom jest odpowiedni, służymy wsparciem).
2) wskażcie wybrany/wybrane warsztat(y) – z doświadczenia wiemy, że warto wskazać warsztat priorytetowy oraz alternatywne, zostaniecie zapisani na pierwszy wolny warsztat w kolejności wybrania).

Odpowiadać będziemy zgodnie z kolejnością otrzymania maili.
W odpowiedzi na Waszego maila uzyskacie informację o zapisie na warsztat (bądź o braku miejsc) oraz informacją dot. płatności. Dopiero opłata za warsztat zagwarantuje Wam udział w warsztacie.

KOSZT:
1 warsztat: 120 zł
2 warsztaty: 220 zł


OPIS WARSZTATÓW:
TOMASZ MARCINKO: „I’ve got your back – jak być najlepszym partnerem na scenie” (6 h)
poziom: minimum 2 lata doświadczenia w Impro.

Jakie jest jedno z najlepszych uczuć w improwizacji? To moment, gdy grając scenę z partnerem nie musisz martwić się o nic, bo rozumiecie się bez słów i macie do siebie pełne zaufanie. Ten warsztat pokaże, jakie umiejętności improwizacji możemy zastosować, aby jak najlepiej wykorzystać całą filozofię, którą zawiera hasło „Got your back”. Dowiemy się, jak wspierać partnera, tak żeby wyglądał na scenie jak mistrz. Wspólnie poszukamy zachowań improwizatorów, które sprawiają, że czujemy się dobrze na scenie, a które hamują nas i przeszkadzają. Wypracujemy w sobie odruchy i umiejętności, pozwalające nam odnaleźć się w każdej scenicznej sytuacji.
Sześciogodzinny, autorski warsztat Tomka będzie bazował na doświadczeniach uczestników oraz prowadzącego i będzie poszukiwaniem najlepszych wzorców idealnego partnera. Forma warsztatu będzie połączeniem pracy nad scenami oraz rozmowy ze wszystkimi uczestnikami.

Tomasz Marcinko – aktor improwizator i trener improwizacji. Na scenie komediowej od 2008 roku. Współtwórca licznych projektów m.in. IMPROKRACJA, PAPTAK, SLAVIC PARTY 24/7. Trener w Akademii Improwizacji. Improwizacji uczył się od światowej sławy trenerów. Gra w piłkę.


PAWEŁ NAJGEBAUER: „Bądź prawdziwy”
poziom: minimum kilka zajęć albo podstawowy kurs

Jeśli zdarzyło Ci się utknąć w powierzchownych scenach, w których dzieje się akcja, ale nikogo nie interesuje ich rezultat to ten warsztat jest dla Ciebie. Jest to warsztat skupiony na użyciu swoich doświadczeń, wiedzy i światopoglądu aby stworzyć scenę tak naturalną jak rozmowa z przyjacielem. Bądź sobą i bądź szczery, bo najlepsza komedia wychodzi z prawdy. Zajęcia bezboleśnie wprowadzają w świat wolnej komedii i dzięki skupieniu na mowie ciała i poruszaniu się w niskich rejestrach emocjonalnych pozwala na zbudowanie subtelnych i fantastycznie komediowych scen.

Paweł Najgebauer – warszawski improwizator, instruktor i autor skeczy. Członek teatrów Klancyk i Hofesinka. Uczy głównie Slow Comedy i Harolda (oraz pochodnych form). Występował na festiwalach w Polsce oraz w Chicago, Nowym Jorku, Austin, Manili i Bremie. Prowadził warsztaty w całej Polsce, w Australii i na Filipinach. Współzałożyciel Szkoły Impro i Warsaw Improv Festival, współautor bloga warsawimprov.pl oraz książki “Duży pies nie szczeka” napisanej w oparciu o ogólnopolski projekt walki z mową nienawiści wśród gimnazjalistów za pomocą improwizacji. Współautor 4-odcinkowego miniserialu komediowego w Canal+ pt. “Materiał Nieemisyjny”. Uczył się improwizacji i pisania m.in. w iO, Annoyance, Second City, UCB i Movement Theater Studio.


DOBROSŁAWA BELA: „Między słowami – słuchaj, patrz, oddychaj, poczuj”
poziom: dla każdego

Warsztat o słuchaniu całym ciałem, o empatycznym podążaniu za partnerem, o wpuszczeniu emocji do swojego ciała, o westchnieniach i patrzeniu w oczy, o byciu z drugim człowiekiem oraz o wszystkim tym co nie jest gadaniem na scenie, a co nadaje jej autentyczności.

Dobrosława Bela – improwizatorka od 2008, współzałożycielka Improkracji, animatorka teatralna; zawodowo związana ze środowiskiem edukacji alternatywnej; lubi się dziwić.


JACEK MIKULSKI – „Ucieleśnienie wyobraźni”
poziom: średniozaawansowany

W działaniu aktora ważne jest by reagować i ucieleśniać bodźce naszej wyobraźni. Im bardziej robimy to spontanicznie, im mniej intelektualnie, tym lepiej. Podczas warsztatu zajmiemy się ćwiczeniami rozbudzającymi naszą wyobraźnie: będziemy tworzyć bodźce dla wszelkich zmysłów i reagować na nie. Ćwiczenia te będą wstępem do drugiej części, w której zajmiemy się tworzeniem fizyczności wymyślonych przez nas postaci i ożywianiu ich w scenach dwójkowych. Będziemy to robić w oparciu o koncepcje „zadań aktorskich” oraz przy wykorzystaniu techniki aktorskiej Michaiła Czechowa. Technika ta nazywa się „gestem psychologicznym” i jest ciekawym narzędziem w warsztacie wielu aktorów, którzy preferują cielesne podejście do teatru.

Jacek Mikulski – pedagog, scenarzysta, twórca pokazów popularnonaukowych, prezenter i aktor. Teatrem zajmuje się od wielu lat, wykorzystuje swoje aktorskie umiejętności w przekazywaniu wiedzy oraz zabawianiu publiczności wieczorami. Członek grupy Impy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.